پاریس یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری دنیاست و مکان های دیدنی بسیاری دارد. در این مطلب زیباترین جاهای دیدنی پاریس را به شما معرفی خواهیم کرد و شما را با 5 مورد از بهترین دیدنی های پاریس آشنا خواهیم نمود. به شما توصیه می کنیم این لیست را تا انتها مطالعه کنید و در زمان سفر به پاریس در سال 2020 تا حد ممکن از تمامی آن ها بازدید به عمل بیاورید.

برج ایفل یکی از جاهای دیدنی پاریس

1. برج ایفل

رتبه یک در بین زیباترین و مشهورترین جاهای دیدنی پاریس به برج ایفل تعلق دارد. این برج نماد شهر پاریس محسوب می شود و در سال 1889 توسط گوستاوو ایفل ساخته شده است. برج ایفل 325 متر ارتفاع دارد و تا پیش از ساخت ساختمان کرایسلر در نیویورک در سال 1930 مرتفع ترین بنای جهان بود.

نکاتی در مورد برج ایفل:

  • دومین محل پر بازدید فرانسه پس از کلیسای نوتردام
  • با بالا رفتن از این برج می توانید تمام شهر پاریس را از بالا مشاهده کنید.
  • وجود رستوران هایی که با رزرو قبلی می توانید در آن ها غذا بخورد.
  • دسترسی آسان به وسیله مترو پاریس

اگر قصد بازدید از شهر پاریس در زمان شرکت در یک تور اروپایی را دارید، حتماً بازدید از ایفل را در برنامه خود برای بازدید از دیدنی های پاریس قرار دهید.

طاق پیروزی از مکان های دیدنی پاریس

2. طاق پیروزی و خیابان شانزه لیزه

رتبه دوم مشهورترین جاهای دیدنی پاریس متعلق به طاق پیروزی است که یکی دیگر از نمادهای هویت پاریس محسوب می شود. این بنا که در سال 1806 به عنوان یادبودی برای پیروزی در نبرد آسترلیتز ساخته شد، نمادی از جنگ جهانی اول است و یاد و خاطره سربازان گمنام را زنده نگاه می دارد.

نکاتی در مورد طاق پیروزی پاریس:

  • این اثر دیدنی مشرف به خیابان شانزه لیزه پاریس می باشد که بسیاری از افراد آن را زیباترین خیابان دنیا می دانند.
  • در زمان بازدید از این محل می توانید از معتبرترین برندهای فرانسوی حاضر در خیابان شانزه لیزه خرید کنید.
کاخ ورسای در رتبه سوم دیدنی های پاریس

3. کاخ ورسای

کاخ ورسای که یکی دیگر از جاهای دیدنی پاریس است، نمادی از دوران امپراطوری فرانسه است. این کاخ همان محلی است که لوئی چهاردهم و فرزند و نوه اش در آن به حکمرانی بر کشور فرانسه می پرداخته اند.

این مکان در ابتدا یک شکارگاه ساده برای لوئی سیزدهم بود ولی فرزند وی یعنی لوئی چهاردهم به محض رسیدن به قدرت، دستور ایجاد یک بنای شگفت انگیز را داد، که بتواند به یادگاری تاریخی از وی تبدیل شود. این بنا بسیار زیبا است و به نظر می رسد حتی اگر یک روز کامل را صرف دیدن ان کنید ضرر نخواهید کرد.

موزه لوور رتبه چهارم جاهای دیدنی پاریس

4. موزه لوور

مکانی که به مدت 300 سال اقامت گاه سلطنتی بوده و کاخ لوور نام داشته است. رتبه چهارم جاهای دیدنی پاریس متعلق به متعلق به موزه ای است که از سال 1793 شروع به کار کرده است. این موزه که پر از عتیقه های باستانی فرانسوی و حتی عتیقه هایی از سایر فرهنگ ها و ملل است، به نوعی بخشی از تاریخ فرانسه محسوب می شود. در بازدید از آثار کلاسیکی همچون مونالیزای داوینچی نیز بپردازید.

کلیسای نوتر دام زیباترین کلیسا در بین جاهای دیدنی پاریس

5. کلیسای نوتردام پاریس یکی دیگر از جاهای دیدنی پاریس

در لیست جاهای دیدنی پاریس و در رتبه 5ام با کلیسای نوتردام مواجه هستیم. این کلیسای شکوهمند که در ایل د لا سیت جای گرفته است، تا پیش از ساخت ایفل اصلی ترین نماد شهر پاریس محسوب می شد.

نکاتی در مورد این مکان دیدنی شهر پاریس یعنی کلیسای نوتردام:

  • ویکتور هوگو یک رمان با همین نام دارد.
  • تاج گذاری ناپلئون در سال 1804 در این کلیسا انجام شده است.
  • این کلیسا در 15 آپریل 2019 دچار آتش سوزی شد و پس از تکمیل بازسازی می توانید به بازدید از ان بپردازید.

نتیجه گیری: جاهای دیدنی پاریس به همین موارد ختم نمی شود

مکان های دیدنی پاریس به همین موارد ختم نمی شود. با این وجود نکته ای که باید به آن اشاره کرد، این است که نه شما عمر نوح دارید، نه کسی گنج قارون را(حتی در صورت وجود داشتن) صرف بازدید از فرانسه می کند. در حالت عادی شما قصد دارید، طی یک سفر چند روزه یا با شرکت در تور فرانسه به بازدید از این شهر بپردازید، پس بهتر است با زیباترین جاهای دیدنی پاریس آشنا باشید، تا در زمان سفر به فرانسه از آن ها دیدن کنید.