یکی از اصلی ترین معضل های گردشگران در زمان سفر به کشورهای خارجی، پیدا کردن مکانی مناسب برای تجربه غذاهای سنتی و رسمی کشور مقصد است. چنانچه دید دقیقی از این مساله نداشته باشید، ممکن است مجبور شوید به غذاهای رستوران هتل بسنده کنید ولی اطلاع از بهترین رستوران های شهری که در آن هستید، می‌تواند در زمان بازدیدهای خارج از برنامه تور به کار شما بیاید. با ما همراه باشید تا شما را با 4 رستوران خوب شهر رم آشنا کنیم. این مطلب یک راهنمای انتخاب رستوران برای مسافرین شهر رم است.

برای مشاهده قیمت ها و ثبت نام در تور ایتالیا کلیک کنید.

رستوران پیر لوئیجی شهر رم ایتالیا

پیرلوئیجی (PIERLUIGI)

رتبه اول در لیست 4 رستوران خوب شهر رم به رستوران پیر لوئیجی تعلق دارد. برای اینکه بدانید چرا باید غذاهای این رستوران را انتخاب کنید، یک مثال برای شما خواهم زد. تصور کنید یک ایتالیایی هستید، و برای ملاقات دایی خود به منطقه Piazza Navona رفته‌اید. بدون شک در چنین وضعیتی اولین مکانی که برای پذیرایی در خور از شما در ذهن وی خطور خواهد کرد، بدون شک رستوران پیرلوئیجی شهر رم خواهد بود. این رستوران در سال 2012 به عنوان محلی برای خوردن شام اولین شب ماه عسل توسط مارک زاکربرک مالک کمپانی فیس بوک انتخاب شد و علاوه بر این به دلیل کیفیت بسیار بالا، در طول عمر خود میزبان تعداد زیادی از سیاستمداران نامی و مشهور دنیا بوده است. 

این رستوران که در ادامه می توان اطلاعات تماس و آدرس آن را مشاهده کنید، یک رستوران ایتالیایی چند ستاره است که غذاها را با بهترین و تازه ترین مواد اولیه برای شما سرو خواهد کرد. 

آدرس: Piazza de’ Ricci 144, Campo de’ Fiori, Rome

شماره تماس: 0039066868717

رستوران ARMANDO AL PANTHEON شهر رم

آرماندو آل پانتئون (ARMANDO AL PANTHEON)

مکان دوم در 4 رستوران خوب شهر رم متعلق به یک رستوران سنتی است. آرماندو که در نزدیکی پانتون واقع شده است، یک گزینه بسیار مناسب برای خانواده ها است. منوی این رستوران با غذاهای سنتی ایتالیا پر شده است و علاوه بر آن غذاهایی مناسب گیاه خواران نیز دارد. این رستوران توسط فردی به نام آرماندو افتتاح شده ولی امروز توسط فرزندان وی اداره می‌شود. یکی از بزرگترین مزیت های این غذاخوری واقع شدن آن در مرکز  شهر رم و در نزدیکی مکان های دیدنی این شهر است.

آدرس: Armando al Pantheon, Salita de’ Crescenzi 31, Pantheon, Rome

شماره تماس : 00390668803034

رستوران PER ME شهر رم

پر می (PER ME)

ایتالیا کشوری مدیترانه ای و یکی از مهد های غذای دریایی است و به همین دلیل حضور یک رستوران غذاهای دریایی در لیست 4 رستوران خوب شهر رم پایتخت این کشور، نمی‌تواند چندان تعجب برانگیز باشد. ایتالیایی ها به دست پخت بسیار عالی و دستورهای غذایی شگفت انگیز مشهور هستند و این شهرت بی‌دلیل نیست. آن ها تقریباً در تمامی غذاهای خود از روغن زیتون و سبزیجات خوش عطر و طعم استفاده می‌کنند و چنین دستورهای غذایی تقریباً با طبع تمامی افراد سازگار است. اما وقتی حرف از غذاهای دریایی به میان می‌آید، همه چیز تغییر می‌کند. شما به عنوان یک مسافر و توریست در شهر ایتالیا، حتماً باید برای تکمیل پازل گردشگری خود، حداقل یک و در صورت امکان تعداد بیشتری از غذاهای دریایی ایتالیا را در طول سفر و اقامت خود در این کشور تجربه کنید. 

آدرس: Per Me, Vicolo del Malpasso 9, Campo de’ Fiori, Rome

تلفن: 0039066877365

رستوران ROSCIOLI در شهر رم

روشولی (ROSCIOLI)

روشولی یک رستوران تمام ایتالیایی است. علت قرار گرفتن نام این رستوران در میان 4 رستوران خوب شهر رم ، سرو غذاهای سنتی و خوراکی های خاص ایتالیایی است. این مغازه که بیشتر به یک فروشگاه مواد غذایی سنتی شبیه است، دارای قفسه ای پر از نوشیدنی های مختص به ایتالیا است و برای شما ماهی دودی و پنیر نیز سرو می‌کند. اگر می‌خواهید خوراکی های خوشمزه محلی را امتحان کرده و چیزی نزدیک به حس افراد محلی در زمان مراجعه به رستوران را تجربه کنید، به شما توصیه می‌کنیم، سری به روشولی (بخوانید رُشُلی) بزنید.

آدرس: Roscioli, Via dei Giubbonari 21, Campo de’ Fiori, Rome

تلفن: 0039066875287

مطلبی که در مورد 4 رستوران خوب شهر رم خواندید از مطلبی مشابه در وب سایت انگلیسی زبان CNTRVELLER به اقتباس گرفته شده است.