بسیاری از گردشگران حرفه ای سفر گروهی را به سفر گروهی ترجیه می دهند از همین رو ما تصمیم داریم در این مطلب شما را با 9 مزیت سفر با تور آشنا کنیم و به شما بگوییم دلایل تمایل گردشگران به استفاده از تورهای مسافرتی چیست؟

ما در من و تو همسفر سابقه برگذاری و اجرای تورهای متعددی را داشته و داریم . بیش از 10 سال است که در این زمینه فعالیت می کنیم و از همین رو با گردشگران بسیاری برخورد داشته ایم که البته بهتر است نام سفر کنندگان حرفه ای را برای آن ها برگزینیم. گرچه سفرهای شخصی و تکی نیز حال و هوای خاص خود را دارند، با این وجود به کرّات مشاهده کرده ایم که افراد بیشتر از تورهای مسافرتی استقبال می کنند. در ادامه نه مورد از مزیت های سفر با تور را برای شما بیان خواهیم کرد.

1- وجود تور لیدر مجرب خاطر شما را در طول سفر آسوده نگه خواهد داشت.

وقتی به تور انفرادی سفر می کنید وظیفه همه چیز با خودتان است. از گرفتن تاکسی تا یافتن مکان اقامت، تهیه غذا و همچنین بلیط ورود به اماکن تاریخی بگیر، تا برنامه ریزی برای گشت های شهری و یافتن ارزان ترین روش برای هرکدام از این کارها. این در حالی است که در صورت شرکت در تور مسافرتی ، تور لیدر هر روز صبح به شما می گوید که  چه برنامه ای را در پیش دارید و خود نیز همراه شما به گشت های شهری می آید تا شما را در طی مسیر به خوبی راهنمایی کند.

شاید بتوان این ویژگی را بزرگترین مزیت سفر با تور دانست. این ویژگی وقتی جلوه دوچندان پیدا می کند که در یک تور خارجی برای مثال تور اروپا (برای دستری به این تورها روی نام آن کلیک کنید.) شرکت کرده باشید. علت این امر آن است که شما در زمان شرکت در سفر گروهی می توانید با کمک تور لیدر حتی اگر زبان کشوری که در آن حاضرید را بلد نباشید با همه ارتباط برقرار کنید. ضمناً راهنمای تور مسافرتی به تمامی سوالات شما با صبر تمام و کمال پاسخ خواهد داد.

2. پیدا کردن دوستان جدید

این یک امر حتمی و قطعی است که افراد وقتی از سن خاصی می گذرند، روز به روز شانس کمتری برای یافتن دوست جدید خواهند داشت. اگر در پی یافتن دوستان جدید هستید و می خواهید شانس خود را به حداکثر افزایش دهید باید تا می توانید در فضاهای جمعی و اجتماعی حاضر شوید و چه چیزی بهتر از شرکت در فضاهایی که مخصوص وقت گذرانی و تفریح هستند. یکی دیگر از موارد موجود در لیست مزیت های سفر با تور که برای بسیاری از اشخاص از اهمیت بالایی برخوردار است همین مورد می باشد.

مزیت های سفر با تور - بازدید از بهترین مکان ها

3. تجربه بازدید از بهترین مقاصد گردشگری

تصور کنید با شرکت در تور ایتالیا به شهر رم سفر کرده اید و قصد دارید در تعطیلات نوروز بهترین تجربه را برای خود بسازید. جدای از وقتی که گذاشته اید، مبلغی را نیز هزینه کرده اید. به شهر رم می رسید و از قضا ایتالیایی نیز بلدید. حتی با این وجود نیز ممکن است نتوانید به نحو احسنت از زمان خود استفاده کنید. زیرا با قوائد و قانون آن کشور و آن مکان ها آشنا نیستید. این در حالی است که در زمان سفر گروهی و شرکت در تور مسافرتی همه چیز از پیش برنامه ریزی شده استآ آن هم نه یک برنامه ریزی عادی بلکه برنامه ای که توسط افراد با تجربه ریخته شده است. این مزیت سفر با تور در وقت و هزینه شما صرفه جویی بسیار خواهد کرد. با شرکت در تور مسافرتی شما از زیباترین و ارزشمندترین مکان های هر شهر دیدن کرده و وقت خود را بیهوده از دست نخواهید داد.

4. تجربه یک سفر امن

این مزیت سفر با تور چیزی است که هرگز نباید از آن چشم پوشی کرد. وقتی به صورت گروهی سفر می کنید، همواره از سوی برگذار کننده تور و رابط آن ها در جمع شما یعنی تور لیدر حمایت خواهید شد. در این صورت چنانچه در یک کشور غریب یعنی همان کشور مقصد دچار مشکل شوید کسی را دارید که به حمایت از شما بپردازد. ضمناً مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد، بیمه تور است. بیمه تور برای شما این اطمینان را به همراه خواهد داشت که اگر خدایی نکرده در سفر دچار مشکلی شوید می توانید از آن استفاده کنید و ضرر احتمالی را جبران کنید.

مزیت های سفر با تور - سفر با دوستان

5- روش خوبی برای سازماندهی سفرهای گروهی

فواید سفرهای گروهی بر هیچ شخصی پوشیده نیست و مزیت های سفر با تور افراد زیادی را به این امر علاقه مند ساخته است. اگر قصد دارید با دوستان خود به صورت گروهی سفر کنید ولی حوصله حساب و کتاب کردن و برنامه ریزی را ندارید به شما توصیه می کنیم با تور سفر کنید. به این ترتیب کافی است در یک تور مسافرتی ثبت نام کنید و از دوستان خود نیز بخواهید در آن تور شرکت کنند.

6-ایجاد اطمینان خاطر در والدین

چنانچه می خواهید از نگرانی والدین خود بکاهید می توانید با تور به مسافرت بروید. یکی دیگر از مزیت های سفر با تور این است که چنانچه شما در دسترس نباشید و والدینتان نگران شما باشند می توانند با سایر همسفران یا تور لیدر شما ارتباط برقرار کرده و از نگرانی در بیایند. این یکی از بزرگترین ویژگی های مثبت سفر گروهی است، که در زمان شرکت در تور جلوه دوچندانی به خود می گیرد.

مزیت های سفر با تور - بهره مندی از تخفیف های گروهی

7. تخفیف های گروهی

یکی دیگر از مزیت های سفر با تور که البته در تمامی سفر های گروهی صدق می کند، امکان بهره مندی از تخفیف های گروهی است. چنانچه به صورت گروهی به خرید از رستوران ها و یا رزرو محل اقامت یا همچنین بلیط مکان های دیدنی بپردازید، ارائه دهنده خدمت به دلیل خرید تعداد زیادی از کالا یا خدمت تخفیفاتی را برای شما قائل خواهد شد.

8. بازدید از مکان هایی که افراد عادی از آن ها بی اطلاع هستند

مزیت دیگری که می تواند برای سفر با تور محتمل باشد آن است که به هر حال در هر شهر و منطقه یا حتی ساختمان و بنای قدیمی قسمتی وجود دارد که همه اشخاص از وجود آن اطلاع ندارند. بازدید از این مکان ها می تواند بسیار جذاب باشید و شما با شرکت در سفرهای گروهی یا به طور دقیق تر تورهای گردشگری این شانس را برای خود فراهم می کنید که از این بخش ها نیز دیدن کنید. این مزیت سفر با تور نیز می تواند برای بسیاری از اشخاص مهم و ارزشمند محسوب شود.

مزیت های سفر با تور - دریافت کمک از همسفران برای عکس گرفتن

9. مجبور نیستید از غریبه ها بخواهید از شما عکاسی کنند

گرچه امروزه عکس های سلفی تب داغی در میان اشخاص داشته و طرفداران بسیاری دارند، با این وجود هیچ چیز مثل آن نیست که یک عکاس حرفه ای حداقل فردی حتی آماتور از شما عکس بگیرد. وقتی با تور سفر می کنید، افراد بسیاری در اطراف شما خواهند بود؛ افرادی که در طول این سفر گروهی با آن ها دوست شده اید و به این ترتیب می توانید با از آن ها بخواهید از شما عکاسی کنند و نیازی نیست دست به دامن غریبه ها شوید. این نهمین و آخرین مزیت سفر با تور از دید ما بود.

سفر در تور گروهی

این لیست شامل 9 مزیت سفر با تور بود. البته نباید فراموش کرد که سفر گروهی و شرکت در تور می تواند برای اشخاص مختلف تجارب و خاطرات محتلفی را به همراه داشته باشد. امیدواریم با تهیه این مطلب شما کاربران گرامی را در زمینه تصمیم گیری برای شرکت یا عدم شرکت در تور گردشگری راهنمایی کرده باشیم.

در تهیه بخش هایی از مطلبی که در مورد مزیت های شرکت در تور در وب سایت شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری من و تو همسفر خوانید از یک مقاله انگلیسی از این منبع یاری گرفته شده است.