موزه مادام توسو :

نام موزه مشهوری است که مرکز آن در شهر لندن، انگلستان قرار دارد. در این موزه تندیس‌های مومی افراد مشهور و تاریخ‌ساز، ساخته و نگهداری می‌شود. این موزه توسط مادام توسو در سدهٔ هیجدهم میلادی پایه‌گذاری شد. موزه های “مادام توسو” یکی از دیدنی های شهرهای مهم جهان است. تندیس های مومی از افراد مشهور چنان به واقعیت شبیه اند که حیرت بازدیدکنندگان را بر می انگیزند.توریست هایی که به لندن، آمستردام یا برلین سفر می کنند، برای دیدن موزه مادام توسو از لحظاتی پیش از باز شدن درهای موزه، جلوی ورودی آن صف می کشند. نگاه های کنجکاو و علاقه مند منتظرند تا به دیدن چهره های سرشناس هالیوود یا دنیای موسیقی و مد و سیاست بروند و در کنار آن ها عکس های یادگاری بگیرند. وقتی نام “مادام توسو” به زبان می آید، همه به یاد تندیس های مومی افراد مشهور می افتند که تشابه آنها به واقعیت چنان است که مشکل بتوان باور کرد این ها تنها مجسمه هایی ساخته شده از موم هستند. در این میان بازدیدکنندگان مشتاق چنان غرق در دنیای ستارگان می شوند و به دنبال عکس گرفتن هستند که کمتر به تندیس مومی بانویی سالخورده توجه می کنند که در گوشه ای جای گرفته و شاهد این هیاهوست؛ بانویی به نام “مادام توسو” که دویست و پنجاه سال پیش چشم به جهان گشود و به جایی رسید که هیچ کس گمان نمی برد. مادام توسو به همراه پسرانش تا به هنگام مرگش در سن 89 سالگی نمایشگاه تندیس های مومی را اداره می کرد. آخرین تندیسی که او پیش از مرگ به اتمام رساند پرتره ای از خود است .موزه مادام توسو شعبه‌هایی در شهرهای آمستردام، برلین، لاس‌وگاس، نیویورک، هنگ کنگ، شانگهای و واشنگتن دی‌سی دارد.

TH06-GERMANY WAX HI 302756f

 

موزه مصرشناسی برلین : یکی از غنی‌ترین موزه‌های مصرشناسی و آثار مربوط به مصر باستان است که در شهر برلین واقع شده است. تندیس نفرتیتی، همسر آمن هوتپ چهارم و ملکه مصر باستان، که معروف‌ترین تندیس مربوط به مصر باستان است، در موزه مصرشناسی برلین نگاه‌داری می‌شود. لودویگ بورشارت، مصرشناس مشهور آلمانی در حفاری‌های سال ۱۹۱۲ میلادی، تندیس نفرتیتی، ملکه مصر باستان را کشف کرد و آن را به آلمان فرستاد .

 

berlinhatschepsut1

موزه پرگامون :

یکی از غنی‌ترین موزه‌های جهان است که در شهر برلین، پایتخت کشور آلمان واقع شده است. موزه پرگامون بخشی از جزیره موزه‌ها است. هر ساله بیش از یک میلیون نفر از سراسر جهان از این موزه دیدن می‌کنند. در موزه پرگامون مجموعه‌های نفیسی از آثار هنری مربوط به دوره یونان باستان تا منطقه جنوب غربی و مرکز آسیای میانه، آثاری از عصر هلنیسم، مصر باستان، آسوریان، بابل و ایران باستان نگهداری می‌شود . همچنین مجموعه آثار دوره تاریخی هنر اسلامی بخش ویژه‌ای را در این موزه به خود اختصاص داده است . دروازه ورودی به شهر بابل در نزدیک رودخانه فرات در کشور عراق محسوب می‌شد، در سال ۶۰۵ تا ۵۶۲ پیش از میلاد ساخته شده است. در سال ۱۹۲۷ میلادی، این بنا با توافق دولت وقت عثمانی با کشتی به بندر هامبورگ ارسال گردید. سپس در برلین در موزه پرگامون، بخش‌های مختلف این دروازه، از صدها قطعه شکسته دوباره بازسازی شد.

 

محراب-پرگامون

باغ‌ وحش برلین :

با نام رسمی باغ جانورشناسی برلین به آلمانی Zoologischer Garten Berlin قدیمی‌ترین و مشهورترین باغ‌وحش در کشور آلمان است. باغ‌وحش برلین در تاریخ ۱ اوت ۱۸۴۴ میلادی، گشایش یافت. امروزه باغ‌وحش و آکواریوم برلین، باغ‌وحشی با بیشترین گوناگونی انواع حیوانات، در جهان است . مساحت کنونی باغ‌وحش و آکواریوم برلین، در حدود ۳۴ هکتار است. «دروازه فیل»‌، یکی از دو ورودی اصلی باغ‌وحش برلین است که به سبک معماری چینی ساخته شده‌است و دیوار آجری باغ‌وحش برلین منقش به نقش‌برجسته از انواع حیوانات است .

 

430px-Berlin Zoo Entrance

دروازه براندنبورگ :

یکی از بناهای تاریخی مهم آلمان در برلین است و امروزه به عنوان سمبل اتحاد این کشور به حساب می‌آید؛ هرچند در دوران جنگ سرد نماد جدایی آلمان شرقی و غربی بود. دروازه براندنبورگ در کنار میدان پاریسر پلاتس واقع شده است.

رایشس‌تاگ : نام ساختمان پارلمان آلمان می باشد که در شهر برلین واقع شده‌است. این ساختمان محل پارلمان آلمان از سال ۱۸۹۴ تا ۱۹۳۳ بوده، و در این سال به تحریک نازی‌ها پارلمان به آتش کشیده شده بوده است. سر انجام در سال ۱۹۹۹ و پس از بازسازی‌های گسترده، بوندس‌تاگ به این مکان بازگشت. ساختمان پارلمان آلمان (رایشس‌تاگ) برای معرفی معماری اکوتک برای حفظ محیط زیست در طرح بازسازی رایشتاگ در برلین 1993 طرح نورمن فاستر به عنوان برنده اعلام شد. فاستر در طرح خود یک گنبد شیشه ای به جای گنبد تخریب شده پارلمان در جنگ جهانی دوم در نظر گرفت. این گنبد جدید از چند نظر جالب توجه است. نخست این که در داخل گنبد دو رمپ مارپیچ قرار دارد کهبه سکوی فوقانی برای تماشای مناظر اطراف ختم می گردد، لذا مردم به صورت نمادین بر بالای سر نمایندگان خود صعود می کنند. هنگام شب گنبد از طریق تالار مجلس روشن می شود و به صورت گنبدی نورانی می درخشد که نشانه ای از قدرت و توانایی پروسه دموکراتیک در آلمان فدرال است. از نظر اقلیمی در تابستان تهویه طبیعی تالار از طریق گنبد شیشه‌ای صورت می گیرد. در زمستان هوای گرم که از تالار مجلس به فضای زیر گنبد صعود کرده بازیافت و مجددا مورد استفاده قرار می گیرد. و بالاخره آینه‌های وسط گنبد، روشنایی طبیعی و تصویر مردم (خاستگاه قدرت مجلس) را به تالار نمایندگان منعکس می کنند .

fs520x520px-4169201304d3a8c88670c0208052718

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم :

کلیسایی است تاریخی که در بخش غربی شهر برلین، پایتخت کشور آلمان واقع شده‌است . بخش بزرگی از این کلیسا در طول جنگ جهانی دوم تخریب شد.

مرکز خرید : Marheineke Markthalle ماری اٌینکه مارکتهاله – کلکسیون های تخصصی و کمیاب تلفیقی از عتیقه جات واقعی. طیف وسیعی از کالاها شامل لباس ، ظروف گلی ، مبلمان ، اسباب بازی و یادگاریهای برلین Flohmarkt ( فلومارکت – لباس ، کتاب ، جواهرات ، عتیقه جات و مقالات خانواده SCHLOSS STRASSE (اشلوس مارکت) – فروشگاه های شیک – ، بوتیک های مد ، سوپر مارکت ها ، بانکها و رستوران ها Karstadt am Hermannplatz (کارشتادت آم هرمنپلاتز) – یکی از محبوب ترین فروشگاه ها با انواع اجناس و جدیترین مدلها –رستوران ها Sportfachmarkt im Ullsteinhaus (اشپرت فاخنمارکت آم اولاشتاینهاوس) – بزرگترین فروشگاه های محصولات ورزشی با برند های معتبر- تجهیزات اسکی Designer Outlet B5 (دیزاینر اوتلت ب فونف) – انواع کالاها و اجناس و یوتیک های شیک با برندهای معروف (نیکو-آدیداس –منگو –لیوایز و …

emperor-william-memorial-church-berlin-brkwmch