حمام : بوداپست به خاطر حمام ها و استخرهای خود معروف است، آب گرمی که در آن جا وجود دارد از صدها چشمه ی زیر زمینی فوران می کند. Scéchenyi معروف ترین استخر سرباز بوداپست می باشد. این استخر زیبا تمام سال باز است . اگر شطرنج بازان لختی را دیده ای که در استخر مشغول شطرنج بازی هستند به طور حتم عکس ها در این استخر گرفته شده است

 

کنیسه ی بزرگ Nagy Zsinagóga :

Pest بزرگ ترین منطقه ی یهودی نشین اروپا می باشد که در بوداپست قرار دارند ، هر چند که تعداد یهودیان در بوداپست بعد از جنگ جهانی دوم خیلی کم شده است .در این جا کنیسه ی بزرگ یهودیان که بزرگ ترین کنیسه خارج از نیو یورک می باشد قرار دارد چسبیده به این کنیسه موزه ی یهودیان قرار دارد

 HU Budapest Gro  e Synagoge  Nagy zsinag  ga  1

اپرای دولتی مجارستان :

پایتخت بین المللی اپرا می باشند. حتی برای کسانی که به اپرا علاقه ای ندارند ، ارزشمند است که از این اپرای زیبای دولتی که در سال ۱۸۸۴ ساخته شده است دیدن کنند برای کسانی که به اپرا علاقه مند هستند بهتر است که بلیط خود را از قبل تهیه کنند. رفتن به اپرا در بوداپست مانند رفتن به یک جشن و مهمانی می باشد.

800px-Hungarian State Opera HousePDXdj

پارک مجسمه ها :

در این جا یکی از بهترین جاهای دیدنی بوداپست وجود دارد. وقتی بعد از سال ۱۹۸۹ و ۱۹۹٠ مجارستان از بند دیکتاتوری کمونیست ها رها شد همه ی مجسمه های عظیمی که از دیکتاتورها Buda ساخته بودند و دیگر مجسمه های سیاسی از منطقه ی مرکزی شهر به حومه ی منتقل شد.در این پارک که با موضوع کمونیست ساخته شده است به طور مثال مجسمه ی عظیم leninهم چنین مجسمه هایی از ngels و Marxوجود دارد . با اتوبوس از شهر حدود ۴۵ دقیقه طول می کشد تا به این پارک بروید

statue-park 

دژ بودا :

دژ بودا از دو بخش بودا و پست تشکیل شده که اولی در کرانه باختری (سمت راست) رود دانوب و دومی در سمت خاوری این رود است

budacastle

کاخ سلطنتی یابوداواری پالوتا:

این کاخ عظیم در سال 1214 بنا شد و محل اقامت پادشاه بلادی چهارم بود. این مجموعه عظیم به سه قسمت مجزا تفکیک شده است

موزه تاریخ بوداپست،موزه لودویک و موزه ملی مجارستان

Budai vár

ساختمان پارلمان مجارستان :

مجلس پارلمان در سال‌های 1885 تا 1902 در این ساختمان قرار داشته است. این بنا که با الهام از ساختمان پارلمان بریتانیا شکل گرفت، رونمایی گنبدی شکل شبیه به بناهای دوران رنسانس و تاجی نئوگوتیک دارد. این پارلمان در حاشیه خیابان کوشوت لایوش قرار دارد و به طول 250متر در طول رودخانه دانوب گسترده شده است.

Parliament-Buildings Side-view-of-the-Parliament-Building 3329

مراکز خرید :

مرکز خرید Árkád :

فروشگاه Árkád ارائه دهنده انواع مد و طرح و مغازه ها ، داروخانه ها ، سوپر مارکت ها و کتابفروشیها است. این فروشگاه در انتهای مترو قرمز در میدان اورش وزرتره در منطقه ۵ واقع شده است. پس از خرید شما می توانید در یکی از کافه ها و رستورانها و بسیاری از رستورانهای’seatery یونانی ، ایتالیایی (پیتزا Vezuv) ، برگر کینگ ، مکدونالد استراحت نموده و از غذاهای آن استفاده نمایید. برای کیک خوشمزه یا بستنی در تابستان فروشگاه Szamos را توصیه می نماییم.

مرکز خرید آرنا پلازا :

آرنا پلازا فروشگاهی منحصر به فرد است به همین دلیل یکی از ۳ فروشگاه بزرگ مجارستان است و دیگری در مام پارک در بوداپست است. این فروشگاه در منطقه ۲ و در مترو قرمز M2 ایستگاه Keleti pályaudvar ، از آنجا قدم می زنیم با اتوبوس (شماره ۱۷۸ ، شماره ۹۵) یا (شماره ۸۰) می توانید به فروشگاه بروید. در این فروشگاه شما می توانید قهوه gourmer ، لباس و چیزهای دیگر را و هر آنچه که شما نیاز دارید می توانید یافت کنید. آرنا پلازا تعداد بسیار زیادی مغازه های فروش لباس ، مد ، کفش ، کیف و لوازم جانبی و یک سینما با سالن های متعدد و بزرگ و یک سوپر مارکت به بزرگی Tesco دارد. برای صرف یک کافه به سبک آمریکایی کالیفرنیا کافی شاپ مراجعه کنید و شما باید بستنی خوشمزه در Dazs Häagen را امتحان کنید. همچنین رستورانهای مکدونالد،McCafe ، KFC و برگر کینگ در یان فروشگاه بعنوان فست فود آماده پذیرایی هستند. در شیرینی فروشی Szamos شما می توانید شیرینی bonbons دست ساز و یک کیک خوب با نسکافه یا کاپوچینو میل نمایید.

مرکز خرید Pólus :

این مرکز دومین مرکز و بازار خرید در شهر بوداپست بعد از فروشگاه وستند سیتی سنتر می باشد و دیگر نکات برجسته فروشگاه Pólus رستوران ها ، فست فود ها و کافه ها و سینماهای متعدد آن می باشد. جهت رفتن به این فروشگاه می توانید با اتوبوس شاتل از ایستگاه کلتی در مترو قرمز عزیمت نمایید.

مرکز خرید Lurdy Ház :

هنوز یکی از ایده آل ترین محل برای معتادان خرید به دلیل تعداد مغازه های کمتر از دیگر فروشگاههای بوداپست است. این فروشگاه در منطقه ۹ واقع شده است و با اتوبوس ۱۰۳ یا تراموای شماره ۱ و متروی آبی ایستگاه نپلیگت و پس از آن اتوبوس شماره ۱۰۳ و یا تراموای ۱ می توانید به محل فروشگاه عزیمت نمایید. کافی شاپ Semiramis Coffes جهت فروش قهوه لذیذ پذیرای علاقمندان است و تعدادی کافی نت و چند رستوران و سینما با سالن های متعدد ارزشمند در این فروشگاه موجود است.