– کلیسای سانتا ماریا :

این کلیسا در سال 1626 بنا شده است.برادر پاپ، آنتیو نیو در سال 1631 دستور داد تا جسد های راهبه های کبوشی را از خاک بیرون آورند و به غار(گورستانی) که در زیر این کلیسا قرار دارد، انتقال دهند.آنها استخوان مرده ها را در طول دیوار قرار می دادند و از آن پس راهبه ها مرده های خود و همچنین مرده های فقیر را به آنجا می بردند .در آن زمان این کلیسای کاتولیک ها اجازه داده بود اجساد راهبه ها رادر داخل و زیر کلیسا دفن کنند.این قبرستان (محل نگه داری استخوان مردگان) شامل 4000 اجساد راهبه بین سالهای 1500-1870 می باشد. این قبرستان به پنج کلیسای کوچک تقسیم می شود که دیواره های آن با استخوان های مردگان تزئین شده وحتی بعضی از اجساد سالم را لباس پوشانده اند و این نمونه ای از یک آثار هنری ترسناک در طراحی این پنج کلیسا می باشد. در یکی از این کلیسا ها جملات(ما اینجا چکار می کنیم؟،ما کیستیم؟ما تنها یکبار در این جهان زندگی می کنیم) به سه زبان نوشته شده است.

santamariadelfiore-3
– برج کج پیزا :

این برج، برج کلیسا یا برج ناقوس کلیسای پیزاست که در پشت کلیسای پیزا در منطقه توسکانی قرار دارد و پس از بنای کلیسا و تعمیدگاه، سومین سازه قدیمی در میدان کلیسای پیزا محسوب میشود. برج پیزا کمی پس از تمام شدن ساختش، در سال ۱۱۷۳ به خاطر فونداسیون ضعیفش، شروع به کج شدن به سمت جنوب شرقی کرد. ارتفاع این برج ۵۵.۸۶ متر است و ۲۹۶ پله دارد. گفته میشود، گالیله از بالای این برج، دو گلوله توپ با وزن های متفاوت را رها کرده تا سرعت متفاوت سقوط آنها را به مردم نمایش بدهد.

piza1
– گالری دلی یوفیزی :

یکی از مشهور ترین موزه های هنری دنیاست که مجموعه های نقاشی و مجسمه های باستانی رنسانس آن بی نظیرند.

galleria degli uffizi

– موزه ملی بارجلو :

این موزه جایگاه بهترین مجسمه های دوره رنسانس از جمله آثار میکل آنژ؛ دوناتللو، آماناتی و… است. این موزه در نزدیکی میدان سینوریا واقع شده است.

 

– میدان میکل آنژ :

میدان معروفیست که از آن نمایی پانوراما و فوق العاده از شهر فلورانس را میتوان تماشا کرد.

 

– گالری آکادمیا :

مجسمه های داوود و برده های میکل آنژ در این موزه قرار دارند.

 

– قصر پیتی :

قصر سابق خانواده مدیسی که مملو از گالری های هنری و گنجینه های آنهاست.این قصر شامل چند گالری هنری اصلی شامل گالری پالاتین، آپارتمان های سلطنتی، گالری هنر مدرن، موزه نقره ای، موزه لباس و موزه کالسکه هاست .

 

– باغ های بابولی :

این باغ ها پشت قصر پیتی واقع شده اند و طراحی و نمای بسیار وسیع آن به شهر، فوق العاده زیباست. بسیاری از مجسمه های قرن های شانزدهم تا هجدهم در این باغ ها قرار دارند .

 

– برج جیوتو :

این برج ناقوس بخشی از مجموعه ساختمان های کلیسای فلورانس است و معماری آن به سبک گوتیک میباشد. برج جیوتو توسط جیوتو طراحی شده و مملو از تزئینات مجسمه ای و رنگارنگ مرمر است .

 

– تعمیدگاه فلورانس :

این بنای مذهبی هشت گوشه یکی از قدیمی ترین ساختمان های شهر است و سبک معماری آن رومانسک فلورانسی است. درهای برنزی با مجسمه های برجسته این تعمیدگاه بسیار معروف هستند.

 

tamidgah

مراکز خرید:

سوغاتی‌های مربوط به نقاط دیدنی فلورانس همه‌جا پیدا می‌شوند. البته حواستان باشد که مغازه‌های مرکز شهر معمولاً گران‌فروش‌ترند. اگر اجناس چرمی خوب بخواهید، معمولاً در مغازه‌های دور و بر مرکز شهر با کمی چانه زدن می‌توانید خرید خوبی داشته باشید. فروشگاه گلداسمیت در پونته وچیو اجناس با کیفیت و زیبایی را عرضه می‌کند که البته قیمتشان هم بالاست. دست‌فروش‌های زیادی هم در خیابان‌های فلورانس وجود دارند که لوازم تقلبی مارک‌های معروف از قبیل گوچی، رولکس، پرادا و… را به قیمت ارزانی می‌فروشند. مواظب باشید که خرید این اجناس غیرقانونی است و اگر پلیس ببیند، می‌تواند تا یک میلیون و پانصدهزار تومان جریمه‌تان کند