باغ ورتبا :

این باغ در مرکز شهر واقع شده است. قدمت آن به آغاز قرن 18 میرسد و به سبک ایتالیایی ساخته شده است و یکی از زیباترین باغهای پراگ محسوب میشود. بهترین زمان بازدید از باغ فصل بهار و تابستان میباشد. این باغ منحصر به فرد با مجموعه ای از گلهای زیبا و مجسمه های خدایان روم باستان آراسته شده است.

 

کلیسای سنت نیکولاس:

یکی از زیباترین بناهای باروک است. این کلیسا توسط معمار باروک مشهور کریستوفر دانزنوفر ساخته شده است .

پل چارلز:

این پل توسط چارلز در سال 1357 ساخته شده است. این پل که به سبک گوتیک ساخته شده است تنها پل ساخته شده در پراگ در قرن نوزدهم به حساب می آید .

جوزفوو :

قدیمیترین کنیسه یهودیان در اروپاست. این مکان مربوط به سال 1270 میلادی است

josefov

برج ایفل پراگ :

بلندی این برج 60 متر است و 299 پله دارد.

ساختمان شهرداری : یکی از تماشایی ترین ساختمانهای پراگ است و بین سالهای 1912-1906 ساخته شده و محل برگزاری بسیاری از کنسرتها و نمایشگاها بوده است. این ساختمان شامل سالنها، اتاقهای کنفرانس، رستورانهای دلپسند و کلوبهای شبانه میباشد

باغ وحش پراگ :

این باغ وحش چند کیلومتر دورتر از شهر پراگ قرار دارد اما دسترسی به آن توسط وسایل نقلیه عمومی نسبتا آسان است. حدود 5000 نوع حیوان و 650 گونه متفاوت در باغ 69 هکتاری باغ وحش وجود دارد. این باغ نه فقط به خاطر حیوانات آن بلکه به خاطر مناظر زیبای آن ارزش دیدن دارند.

prague-zoo-flamingos

دنیای زیر آب :

بزرگترین دریای جهان در جمهوری چک است که در محل دائمی نمایشگاه واقع شده است که توسط تراموا 15 دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد. مخزن ماهی غول پیکر حاوی 000/100 لیتر از آب دریا میباشد و با حدود 4.5 تن مرجان تزیین شده است.این آکواریوم بزرگ شامل مجموعه ای از ماهی های زیبا و رنگارنگ است که از مرجانها تغذیه میکنند.

قعله پراگ:

در قرن 9 میلادی کشف شد. این بنای باشکوه جایگاه پرنسسها و پادشاهان چک بوده است .

میدان شهرقدیم: قدمت این میدان به قرن دوازدهم برمیگردد. این میدان شامل هال شهر قدیم و ساعت نجومی مشهورش میشود. دراینجا میتوانید قبل از بازدید از تین و کلیسای سنت نیکولاس از کلیسای گوتیک بانوی من دیدن فرمایید.

مرکز خرید :

پراگ ترکیب خوبی از فروشگاه هایی با برنده های مشهور غرب، برندهای محلی، فروشگاه های سوغاتی و فروشگاه های تخصصی ارائه می دهد. تسبیح، کریستال، تخم مرغ های طرح دار، صنایع دستی، هنرهای محلی، عروسکهای پارچه ای، اسباب بازیهای چوبی و جواهر بدلی انتخاب خوبی برای سوغاتی به نظر میرسند.