می‌خواهید به ایتالیا سفر کنید ولی نمیدانید، بهترین زمان برای سفر به این کشور کدام فصول سال هستند؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در زمینه مناسب ترین زمان برای سفر به ایتالیا را در اختیار شما قرار دهیم و به شما بگوییم که بهترین فصل شرکت در تور ایتالیا کدام کدام فصل های سال می‌باشند.

آنچه در این مطلب مشاهده خواهید کرد شامل موارد زیر است:

 • مناسب ترین ماه های سفر به ایتالیا از نظر وضعیت آب و هوایی : ماه مه تا اکتبر
 • بهترین زمان برای گشت و گذار: آوریل تا ژوئن و سپتامبر تا نوامبر
 • بهترین زمان برای ماه عسل: مه ، ژوئن ، سپتامبر ، اکتبر
 • بهترین زمان از نظر صرفه اقتصادی: مارس ، آوریل و نوامبر
 • بهترین زمان برای شرکت در تور رم: آوریل تا ژوئن ، سپتامبر
 • بهترین زمان برای شرکت در تور فلورانس: مارس تا ژوئن ، سپتامبر
 • بهترین زمان برای شرکت در تور ونیز: آوریل تا ژوئن ، سپتامبر و اکتبر
 • بهترین زمان برای شرکت در تور ناپل: آوریل تا اکتبر
 • بهترین زمان برای بازدید از پالرمو (سیسیل): آوریل تا اکتبر

مناسب ترین زمان برای بازدید از ایتالیا

ایتالیا یکی از مقاصد گردشگری است که در تمام طول سال، جذابیت های خاص خود را دارد، با این وجود چهار فاکتور زیر می توانند در تصمیم گیری برای انتخاب بهترین فصل سفر به این کشور تاثیر گذار باشند. مناسب ترین زمان برای سفر به ایتالیا از نظر افراد مختلف به این موارد بستگی دارد:

 • علایق
 • بودجه
 • وصعیت آب و هوایی
 • تعطیلات شغلی افراد

مناسب ترین زمان برای سفر به ایتالیا

در کشور ایتالیا در بهار (آوریل تا ژوئن) و پاییز (سپتامبر و اکتبر) می‌توانید هوای مطبوع ، دمای معتدل ، گردشگر کمتر و به تبع آن قیمت پایین تر هتل و خدمات را مشاهده کنید، از این رو می‌توان این فصول را مناسب ترین زمان برای سفر به ایتالیا در نظر گرفت. این در حالی است که فصل تابستان می تواند گرم، شلوغ و گران باشد. ضمناً ماه‌های مرتبط با فصل زمستان اغلب در شمال کشور مرطوب و سرد است اما در جنوب آن می‌توانید هوایی معتدل را تجربه کنید.

مناسب ترین زمان برای سفر به ایتالیا فصلی است که تعادل معنا داری میان دما، هزینه و شلوغی در آن یافت شود.

بهترین فصل برای رزرو هتل در ایتالیا چه فصلی است

نمی توان به تور دقیقی فصلی را به عنوان فصل مناسب برای رزرو هتل در این کشور به شما معرفی کرد، با این وجود هر گاه بر اساس معیارهای دیگر مناسب ترین زمان برای سفر به ایتالیا با توجه به شرایط خود را پیدا کردید، توصیه می کنیم از چند ماه قبل برای رزرو هتل اقدام نمایید. علت این امر آن است که اکثر هتل های خوب ونیز و فلورانس باید چیزی حدود 4 تا 6 ماه و هتل های خوب رم باید چیزی حدود 3 ماه پیش از سفر رزرو شوند و پس از آن پیدا کردن هتلی مناسب تقریباً بسیار دشوار خواهد بود. 

بهترین زمان برای گشت و گذار در ایتالیا

بهترین زمان برای لذت بردن از گشت و گذار در ایتالیا به طور معمول بازه زمانی ما بین ماه های  آوریل و مه (البته به جز هفته عید پاک) و حدود اواسط سپتامبر تا اواسط اکتبر است. این بازه های زمانی، فصولی هستند که در طی آن ها می‌توانید تجربه آب و هوای دلپذیر را انتظار داشته باشید و جمعیت گردشگران در اوج خود نخواهند بود. هوای این کشور در اواخر فصل بهار عموماً خشک تر است، در حالی که ممکن است در صورت انتظار تا اواسط پاییز باران بیشتری را ببینید. ضمناً باید این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که در اولین روز یکشنبه ماه در سراسر کشور ایتالیا، کلیه گالری های دولتی، موزه ها، آثار باستانی، پارک ها و باغ ها بازدید رایگان دارند و این می‌تواند زمانی مناسب برای بازدید از این مکان ها توسط افرادی باشد که می‌خواهند با بودجه ای کمتر، یک سفر اقتصادی را تجربه کنند.

بهترین زمان برای بازدید کولوسئوم روم

Roman Colosseum (کولوسئوم روم) یکی از محبوب‌ترین جاذبه های ایتالیا و مشهورترین نماد شناخته شده رم است. تقریباً غیر ممکن است زمانی را پیدا کنید که این مکان خلوت باشد، مگر اینکه پس از تاریکی هوا به آن مراجعه کنید. توصیه می‌شود اگر قصد بازدید از این مکان را دارید، در یک تور عصرگاهیی برای آن اقدام کنید زیرا در طول روز صدها و گاهاً هزاران نفر در آن محل وجود خواهند داشت و این باعث می‌شود از دیدن بسیاری از بخش های این بنای باستانی بی نسیب بمانید. البته اگر نمی‌توانید در زمان غروب به این محل مراجعه کنید، بهتر از بلیط خود را از قبل رزرو کرده و پیش از ساعت 8 صبح خود را به محل برسانید زیرا بازدید این مکان از ساعت 8:30 شروع شده و اگر آن در آن زمان برسید باید ساعت ها در صف انتظار بکشید. 

بهترین زمان برای بازدید شهر پمپی

پمپئی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ایتالیا است که بازدید از آن می تواند برای هر گردشگری بسیار جذاب باشد. اگر به دنبال مناسب ترین زمان برای سفر به ایتالیا جهت بازدید از این شهر سوخته در اثر فوران کوه وسوویوس در سال 79 میلادی هستید، باید به شما بگوییم که بهترین زمان برای بازدید از این مکان بازه شمانی ماه نوامبر تا آوریل (به جز هفته عید پاک و بین اواسط دسامبر و اوایل ژانویه) است که کمتر تعداد اتوبوس‌های مسافرتی در خیابان‌های باریک آن رویت می‌شوند. نکته دیگری که باید پیش از مراجعه به این مکان بدانید آن است که مکان های باستانی شهر سوخته پمپی در ساعت 8:30 صبح برای بازدید عموم شروع به مار می‌کنند و شما باید حداقل 15 دقیق قبل از این زمان به محل مورد نظر بروید. شما در طی این گشت می توانید تماشا کنید که مردم باستانی ایتالیا زندگی روزمره خود را چگونه می گذرانند، در خیابان های باستانی قدم بزنید تا بقایای تالارهای گفتگو، حمام ، یک سالن آمفی تئاتر، نانوایی و حتی فاحشه خانه ها را ببینند.

بهترین زمان برای بازدید از کانال های ونیز

اگر سردی هوا شما را اذت نمی‌کند، باید بدانید که ماه ژانویه یکی از جادویی ترین اوقات سال برای بازدید از ونیز و کانال های دیدنی آن است. بعید است در این زمان به ونیز سفر کنید و شلوغی شهر و تردد بیش از حد قایق ها شما را کلافه کند.  فراموش نکنید همین کم بودن جمعیت در فصل سرد سال می‌تواند هزینه‌های اقامت و تردد در ونیز را کمتر کند و تنها کافی است خود را با لباس های گرم بپوشانید تا از سفر خود در این بازه زمانی لذت ببرید. 

بهترین زمان برای خرید

به طور کلی مناسب ترین زمان برای سفر به ایتالیا به منظور خرید در زمان حراج های زمستانی و تابستانی است. حراج زمستانی حدود هفته اول ژانویه ، بعد از روز سال نو آغاز می‌شود و تا زمان اتمام موجودی فروشگاه ها، که به طور معمول تا حدود اواسط فوریه طول می‌کشد، ادامه می‌یابد. حراج تابستانی نیز در ماه های جولای و آگوست انجام می‌شود. پیش از این در هر زمان فروش ، تخفیف ها حدود 30 تا 50 درصد تخفیف دارند. در پایان ، تخفیف های بسیار بزرگتری وجود دارد ، حتی 70 درصد یا حتی بیشتر ، اما شما انتخاب انتخاب دیگری نخواهید داشت. دو نکته دیگری که باید در مورد این حراج ها بدانید موارد زیر هستند:

 • در روزهای ابتدایی حراج تخفیف های بین 30 تا 50 درصد هستند.
 • در روزهای پایانی ممکن است کالاهایی با 70 درصد تخفیف را نیز بیابید که البته در این صورت گزینه های کمتری را نیز برای انتخاب خواهید داشت.

گشت و گذار در فلورانس در زمان سفر به ایتالیا

فصول سفر در ایتالیا

فصل شلوغی (اواسط ماه مه تا جولای و سپتامبر)

به طور کلی می‌توان گفت که تابستان یکی از شلوغ ترین فصول سال از نظر تعداد گردشگر در کشور ایتالیا است؛ البته با تقسیم بندی خود این فصل به بخش های مختلف می‌توان به نتایج بهتری دست یافت:

 • آگوست: بسیار گرم، خلوت و ارزان
 • از اواسط ماه مه تا ژوئیه و همچنین در ماه سپتامبر: هوای نسبتاً گرم بازدید کنندگان زیاد و هزینه های بالا

فصول کمتر شلوغ (ماه مارس تا اواسط ماه مه ، به جز عید پاک + اکتبر و نوامبر)

ماه های مارس و آوریل بهترین زمان برای بازدید از ایتالیا از این نظر است زیرا با جمعتی متوسط در مراکز و خیابان های مختلف مواجه هستید. البته فصل پاییز و ماه اکتبر نیز می‌تواند برای گردشگران و (همینطور شما) جذاب باشد. این دو بازه زمانی به دلایل زیر می تواند برای شما جذاب باشد:

 • مناسب بودن دما
 • سرسبز بودن دامنه های آلپ در ایتالیا
 • برگذاری جشنواره های غذا و چیدن انگور و زیتون

گرچه مسافرین کمتری در فصول سرد از ایتالیا بازدید می‌کنند با این وجود این فصل برای علاقه مندان به اسکی فصلی بسیار مناسب است

فصول خلوت (اوت و دسامبر تا فوریه ، به جز بازه زمانی برگذاری کارناوال)

اگر مناسب ترین زمان برای سفر به ایتالیا را بازه ای می‌دانید که در طول آن گردشگران کمتری در ایتالیا حضور دارند، باید بدانید که این فصول مرتبط با ماه‌های سرد سال است. نکاتی که باید در مورد این بخش از سال بدانید شامل موارد زیر است:

 •  در ماه فوریه یک کارناوال برگذار می‌شود که در طی برگذاری آن ممکن است جمعیت زیادی را مشاهده کنید.
 • در نیمه دوم اگوست بسیاری از ایتالیایی ها به تعطیلات رفته و مراکز بسیاری برای مدتی کوتاه تعطیل می‌شوند.
 • بسیاری از هتل ها در این بازه زمانی تلاش می‌کنند با ارائه تخفیف، گردشگران را به خود جذب کنند.
 • در این بازه زمانی شمال ایتالیا کاملاض سرد بوده و جنوب آن تا 10 درجه سانتی گراد دما دارد. 
 • بازا تفریح علاقه مندان به اسکی و اسنوبرد در این بازه در دامنه های آلپ بسیار داغ است. 

مطلبی که تحت عنوان مناسب ترین زمان برای سفر به ایتالیا  مطالعه کردید، از این منبع به فارسی برگردانده شده است. چنانچه قصد سفر به ایتالیا را دارید، می‌توانید به صفحه تور ایتالیا مراجعه کرده یا با ما تماس بگیرید.